У селі Цеблів відкрили Меморіальний музей отця Кирила Селецького

Дата: 28.04.2018

Сьогодні, 28 квітня, виповнюється 100 років від дня смерті засновника Згромадження Сестер св. Йосифа Обручника Пречистої Діви Марії о. Кирила Селецького. З цієї нагоди у селі Цеблів відкрили та освятили музей у приміщенні колишнього монастиря, а також провели Архиєрейську Божественну Літургію. Про це повідомляє прес-служба Сокальської РДА.

Розпочалися вурочисті заходи Архиєрейською літургією в церкві Безсрібників Косми і Дем’яна, яку відслужив Владика Михаїл Колтун та священники Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ на прославу ревного душпастиря і засновника згромаджень.

Далі відбулося урочисте відкриття меморіального музею отця Кирила Селецького у матерному домі сестер святого Йосафата Обручника у с.Цеблів та молебень на місці його поховання у с. Жужеляни.

У заходах взяли участь голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, голова Сокальської райдержадміністрації Роман Токай, Владика Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ Михаїл Колтун, священнослужителі, сестри-служебниці, представники ЗМІ, молодь та громада навколишніх сіл.

Присутніх  привітала провінційна настоятелька сестер св. Йосифа монахиня Єлизавети Бігун і вручила пам’ятну медаль парафіяльній церкві з нагоди 100-річчя від дня смерті о. Кирила Селецького .

Довідково:

о. Кирило Селецький – український греко-католицький священик, публіцист, активний громадський діяч. Служив у Перемиській Єпархії УГКЦ, співзасновник першого жіночого апостольського монашого згромадження в Галичині.

1874 – став парохом у с. Жужіль і приєднаної до неї парафії с. Цеблів

З метою боротьби з пияцтвом заложив Брацтва тверезості. Отець дбав про поширення освіти серед сільського населення. Сам був освідченим священиком. Добре знав латинську, французьку і німецьку мови. Створив у своїх парафіях читальні, де мешканці села могли безплатно випозичати книжки.

1895 р. – в Жужелю постало Товариство Івана Милостивого (надавали матеріальну поміч вдовам, сиротам і опущеним на території свого села).

Останніх десять років присвятив виключно новозаснованому в Цеблові Згромадженню сестер св. Йосифа Обручника Пречистої Діви Марії.

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
641 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.