У Сокалі говорили про проблеми та перспективи ДП “Львіввугілля”

Дата: 18.06.2018

14 червня, в прямому ефірі радіо «Сокаль», в передачі «Перехрестя думок» обговорювали питання діяльності ДП «Львіввугілля» в умовах сьогодення, проблеми і перспективи, передає радіо Сокаль.

Разом із ведучим Олександром Новацьким участь в обговоренні взяли: т.в.о. генерального директора ДП «Львіввугілля» Олег Акімов, в.о. голови Львівської територіальної організації Профспілки вугільників Ярослав Стельмащук, голова профспілкової організації шахти «Степова» Незалежної профспілки гірників України Василь Семканич, голова підкомітету з питань вугільної промисловості парламентського профільного комітету, народний депутат України Михайло Бондар, голова Сокальської РДА Роман Токай, секретар Червоноградської міської ради Олександр Грасулов і депутат обласної ради, голова тимчасової комісії Львівської облради Ігор Грабінський.

Перший керівник держпідприємства Олег Акімов охарактеризував ситуацію на підприємстві, окреслив коло проблем, які є на сьогодні. Наголосив, що у 2018 році ДП «Львіввугілля» виконує поставлені завдання з вуглевидобутку і проходження гірничих виробок, згідно плану вводять в дію нові лави та фактично ДП «Львіввугілля» виходить на строки вчасної виплати заробітної плати. Проблемою є відвантаження вугільної продукції на збагачувальну фабрику ПАТ «Львівська вугільна компанія», яка фактично ігнорує прийом вугілля на збагачення, в зв’язку з чим на складах накопичилося понад 80 тисяч рядового вугілля, а в теперішніх умовах високої температури, це не лише втрата її цінності, але і загроза виникнення пожежі. Крім того, в недостатній кількості відвантажується вугілля на Добротвірську ТЕС і зараз відправляють видобуте вугілля на–– на Трипільську ТЕС, а це 600 км плече перевезення. Як наслідок витрати на залізницю і нестача пустих вагонів під завантаження.

Про проблеми з відвантаженням вугілля на збагачувальну фабрику говорили усі учасники прямого ефіру. Зокрема, обласний депутат, голова спеціальної тимчасової слідчої комісії з питань вугільників Ігор Грабінський.

Також проблемою, що має вже кримінальний характер, є нелегальний видобуток та вивіз аргіліту – залишку обробки вугілля після збагачення – який накопичений на відстійниках колишньої Червоноградської збагачувальної фабрики. Поки ні влада, ні правоохоронні органи не змогли зупинити безконтрольне розкрадання продукту, якого, за озвученими даними, тут накопичено мільярд тонн. А це – за умов легалізації збуту, значні кошти в бюджет району чи майбутньої ОТГ. 

Також Михайло Бондар розповів про співпрацю з ДП «Львіввугілля», про роботу, яка ведеться в напрямку фінансового забезпечення модернізації шахт, виплати заробітної плати, а також збереження цілісності державного підприємства. Крім того, він поділився інформацією щодо долі збагачувальної фабрики, яку держава має намір повернути у власність. Наразі ж дані питання розглядаються в судах.

Про співпрацю із вугільниками та підтримку ДП «Львіввугілля» висловились голова Сокальської РДА Роман Токай і секретар Червоноградської міськради Олександр Грасулов.

ДП «Львіввугілля» і надалі є бюджетоутворюючим для Сокальського району і шахтарського Червонограда. Частка наповнення районного бюджету вугільниками складає майже 50%, Червонограда – понад 30%. Крім того, це співпраця в напрямку втілення певних соціальних проектів, робочі місця для 8 104 мешканців регіону. В разі реформування держпідприємства та реструктуризації шахт, обов’язково відбудеться скорочення та закриття частини шахт через нерентабельність. Тоді вже не буде таких відрахувань, значна кількість сімей буде змушена шукати роботу за межами регіону, або навіть країни. Отже, влада на місцях, запевнили очільники району та міста, підтримуючи позицію керівництва держпідприємства і шахтарських профспілок, однозначно виступає за збереження цілісного майнового комплексу ДП «Львіввугілля», більш того всіляко сприятиме його розвитку і в майбутньому .

Обидві профспілкові організації також налаштовані на захист цілісності держпідприємства, збереження шахт регіону, та відстоюванні питання відвантаження вугілля в необхідних кількостях на ТЕС і збагачувальну фабрику. Оскільки від останнього напряму залежить реалізація товарної продукції та отримання прибутків, що мають йти на заробітну плату шахтарів ДП «Львіввугілля» та їх оздоровлення, модернізацію шахт і забезпечення безпеки вугільників.

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
641 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.