Українська нація консолідувалась і продовжує динамічно відмежовуватися від Москви

Дата: 16.07.2017

У сучасній війні інформаційна зброя використовується активніше, ніж традиційне озброєння, адже приносить не менш відчутні результати малою кров’ю.На початку російської військової агресії проти України всі інформаційні операції Кремля були направлені на популяризацію «русского мира» і заперечення можливості існування України як держави. Але ці спроби на практиці зазнали краху. Навпаки, українська нація консолідувалась і продовжує динамічно відмежовуватися від Москви.

Кремль був вимушений змінити тактику і підходи до впливу на розум українців. Москва почала інформаційно розхитувати ситуацію зсередини України, використовуючи українських лідерів громадської думки, журналістів і політиків.

Cвіжий приклад – санкції проти російських соцмереж. Ворог блискавично розгорнув інформаційну кампанію буквально через декілька годин після оголошення новини. Головний комунікаційний фокус був на спробі підмінити об’єктивно зумовлені санкції необґрунтованим і незаконним блокуванням СМ і взагалі зачищенням інтернету. Для цього використовувались тези на кшталт «домайданились і побудували диктатуру», «все направлено проти звичайних українців», «Захід засудив цензуру в Україні», «ми повторюємо шлях Росії та Північної Кореї» тощо.

Кремль від рішення української влади втратив досить багато: значну частину ринку, в першу чергу, рекламного, можливість збирати дані, а значить, адресно впливати. Заборона російських СМ в Україні нарешті виводить її за межі «русского мира». І це – це стратегічний крок у рятівному напрямку. Частина українців, перебуваючи фізично в Україні, ментально жила в Росії, отруєна її великодержавної шовіністичної пропагандою. Таке роздвоєння особистості згубно позначалося на громадянах України, не сприяло формуванню українського суспільства, а фрагментувало його, чого так домагається нині російський окупант на Донбасі. Необхідно було давно ментально відірватися від «російського маленького світу», рушити вперед свою національну культуру.

Нам є що показати і чим здивувати світ, який за російською інформаційною завісою, не мав можливості сповна розглянути України з її достоїнствами і великим культурним спадком. Тим більше, що нинішня Росія страждає на імперське безкультур’я і їй, особливо, нічим похвалитися, – ні в області літератури, ні кінематографу, ні технічних досягнень.

 

Коментарі

Наші блоги

На кого працює псевдоопозиція в обласній раді ? "> Віталій Горбатенко Заступник голови ГО "Громада та Ініціатива"
Бюджет розвитку області не виконується! "> Віталій Горбатенко Заступник голови ГО "Громада та Ініціатива"
Хто візьме на себе відповідальність за подальшу долю НРЦ «Світанок»? "> Тарас Стародуб Політолог-міжнародник, голова ГО "Кристинопіль"
Як депутати поділили дорожній фонд області? "> Віталій Горбатенко Заступник голови ГО "Громада та Ініціатива"
«…І мовчки сотня нескорених героїв відходила у чисті небеса…!» "> Тарас Стародуб Політолог-міжнародник, голова ГО "Кристинопіль"

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 18 травня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
Засідання Координаційної ради з питань надання допомоги учасникам АТО за участі представників ...
Дата і час: 16 травняо 15:00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
Запрошуємо Вас на презентацію збірки віршів учнів Червоноградських шкіл – “Присвята Матусі”
Дата і час: 14 травня о 17.00 Місце: Актова зала церви ім. св. Йосафата
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 28 лютого 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Вечір-реквієм пам’яті Крут та Небесної Сотні, за участю школярів ЧЗШ №4.
Дата і час: 16 лютого 15.00 Місце: Народний Дім Червонограда
Відбудеться сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 14 лютого 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 18

Опитування

Яка ж повинна бути назва міста?