Українська нація консолідувалась і продовжує динамічно відмежовуватися від Москви

Дата: 16.07.2017

У сучасній війні інформаційна зброя використовується активніше, ніж традиційне озброєння, адже приносить не менш відчутні результати малою кров’ю.На початку російської військової агресії проти України всі інформаційні операції Кремля були направлені на популяризацію «русского мира» і заперечення можливості існування України як держави. Але ці спроби на практиці зазнали краху. Навпаки, українська нація консолідувалась і продовжує динамічно відмежовуватися від Москви.

Кремль був вимушений змінити тактику і підходи до впливу на розум українців. Москва почала інформаційно розхитувати ситуацію зсередини України, використовуючи українських лідерів громадської думки, журналістів і політиків.

Cвіжий приклад – санкції проти російських соцмереж. Ворог блискавично розгорнув інформаційну кампанію буквально через декілька годин після оголошення новини. Головний комунікаційний фокус був на спробі підмінити об’єктивно зумовлені санкції необґрунтованим і незаконним блокуванням СМ і взагалі зачищенням інтернету. Для цього використовувались тези на кшталт «домайданились і побудували диктатуру», «все направлено проти звичайних українців», «Захід засудив цензуру в Україні», «ми повторюємо шлях Росії та Північної Кореї» тощо.

Кремль від рішення української влади втратив досить багато: значну частину ринку, в першу чергу, рекламного, можливість збирати дані, а значить, адресно впливати. Заборона російських СМ в Україні нарешті виводить її за межі «русского мира». І це – це стратегічний крок у рятівному напрямку. Частина українців, перебуваючи фізично в Україні, ментально жила в Росії, отруєна її великодержавної шовіністичної пропагандою. Таке роздвоєння особистості згубно позначалося на громадянах України, не сприяло формуванню українського суспільства, а фрагментувало його, чого так домагається нині російський окупант на Донбасі. Необхідно було давно ментально відірватися від «російського маленького світу», рушити вперед свою національну культуру.

Нам є що показати і чим здивувати світ, який за російською інформаційною завісою, не мав можливості сповна розглянути України з її достоїнствами і великим культурним спадком. Тим більше, що нинішня Росія страждає на імперське безкультур’я і їй, особливо, нічим похвалитися, – ні в області літератури, ні кінематографу, ні технічних досягнень.

 

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
671 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.