Українці майже 50% своїх доходів витрачають на їжу

Дата: 13.08.2017

Споживчий кошик українців став коштувати цього року дорожче у порівнянні з минулими роками, а купівельна спроможність населення, навпаки, знижується, повідомляють соціологи. За їхніми словами, більше половини своїх коштів українці витрачають на продукти харчування, а це характерно для бідних і дуже бідних країн.

Цей показник набагато більший, ніж у країнах Європи. Так, наприклад, у Румунії на продукти витрачають 27,5% сімейного бюжету, в Литві — 25,4%, Болгарії — 19,7%, Естонії — 19%.

“Жителі Німеччини, яка має четверту у світі економіку за ВВП і п’яту за паритетом купівельної спроможності, витрачають на продукти не більше 11,7% сімейного бюджету”, — написав у Facebook директор асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Найменші витрати на продукти харчування в Данії — 11,3%, Ірландії — 10,2%, Австрії — 10%, Великій Британії — 9,3%, Люксембурзі — 8,3% від загальної суми заробітків, — пише “24 канал“.

В Україні ж, за даними Держстату, на продукти харчування та неалкогольні напої витрачають аж 49,8% доходу. Ще 40,5% українці витрачають на непродовольчі товари та послуги. Зокрема на житло та комунальні послуги громадяни України в середньому витрачають 16% доходів. А от на одяг і взуття — лише 5,6%, ще гірше з відпочинком — на нього українці витрачають лише 1,4% сімейного бюджету.

Водночас у грошовому еквіваленті понад 20 мільйонів українців витрачають в день менше 49 гривень. За цим показником Україна посіла сьоме місце в міжнародному рейтингу бідності країн, який щороку складає видання Bloomberg. Гірші від України справи лише у Венесуелі (перша сходинка), Південній Африці, Аргентині, Греції, Туреччині та Іспанії. Хоча ще минулого року Україна посідала третє місце у рейтингу бідності. А це означає, що якісь зрушення все-таки є.

За оцінками ООН, 60% українців живуть за межею бідності. А загалом у світі налічується близько 760 млн людей, які живуть в умовах бідності — менш ніж за 2 долари в день.

 

За оцінками Держстату за 2016 рік, 43,9% українців відмовляли собі у всьому необхідному, крім харчування. 45,8% громадян зазначили, що грошей на життя їм було достатньо, однак не заощадження не вистачало. Водночас 74% українців вважають себе бідними.

 

Джерело: МІСТО

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
671 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.