Українці вважають сім’ю найбільшою цінністю

Дата: 26.04.2018

Віруючими вважають себе 72% українців, але релігія за важливістю поступається сім’ї та матеріальній забезпеченості. Про це свідчать результати загальнонаціонального соціологічного дослідження, проведеного Центром Разумкова 23-28 березня, результати якого оприлюднені на прес-конференції в четвер у Києві.

Віруючими вважають себе 72% українців, невіруючими – 5%, переконаними атеїстами – 3%.

Згідно з результатами опитування, коливаються між вірою і невір’ям 12% опитаних, байдуже до цього питання ставляться 5%.

Найбільше віруючих на заході України (91%), далі йдуть центральні (70%), східні (63%) і південні (59%) регіони країни.

Згідно з опитуванням, віруючих більше серед старшого покоління – 77% українців віком понад 60 років вважають себе віруючими, тоді як серед молоді віком 18-24 років вважають себе такими 65%.

Релігію важливою для себе вважають 58% опитаних. У переліку важливих пріоритетів вона поступається сім’ї (99% вважають важливою), матеріальній забезпеченості, чесності та порядності, друзям, хобі, успіху в суспільстві та низці інших пріоритетів.

Серед респондентів, які вважають себе православними, 43% зараховують себе до Української православної церкви Київського патріархату, 19% – до Української православної церкви (Московського патріархату). 35% вважають себе “просто православними”.

Відповідаючи на запитання: “Як часто ви відвідуєте релігійні служби”, майже половина (48%) сказали, що на релігійні свята, раз на тиждень і раз на місяць релігійні збори відвідують 19% українців.

4% опитаних сказали, що дослухаються до політичних думок і ідей, які пропагуються в їхніх релігійних організаціях. Водночас 28% зазначили, що самостійно формують свої політичні погляди, по 10% сказали, що політичні питання в їхній релігійні організації не обговорюються або на їхні політичні переконання зовсім не впливає позиція релігійної організації.

Загальнонаціональне соціологічне дослідження проводилося за підтримки представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні у всіх регіонах України, за винятком Криму і тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей. Опитано 2016 респондентів віком від 18 років. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
628 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.