В урочищі «Чорний ліс» неподалік Червонограда цвітуть тисячі квіток червонокнижного шафрану (ФОТО)

Дата: 05.04.2018

В урочищі «Чорний ліс», що на території Великомостівського лісництва у Сокальському районі, тисячами квітів цвіте шафран Гейфеля – багаторічна рослина, занесена до Червоної книги України у статусі «Неоцінений».

Як розповіли екологи, територія в урочищі “Чорний ліс”, на якій росте шафран, є унікальною з огляду на те, що тут найпівнічніша популяція шафрана Гейфеля в Україні.

 “9 з 70 видів шафрану росте саме  в Україні. А на Львівщині ці квіти у «Чорному лісі» зростають у зовсім не притаманних для них умовах – у високій вологості”, – розповідає професор кафедри ботаніки Львівського лісотехнічного університету Мирослава Сорока.

До слова, ареал виду охоплює Балкани, Східні і Південні Карпати. В Україні в горах розташовані найчисленніші популяції, щільність яких сягає 20-100 особин на 1м2. Шафран Гейфеля має найбільші квіти серед представників виду, що квітнуть навесні, тому вирізняється високою декоративністю. Його охороняють у національних парках «Сколівські Бескиди», Карпатському, Вижницькому, «Синевир», «Подільські Товтри», заповідниках «Медобори» і Карпатському біосферному.

 

Однак, як розповів лісничий Ігор Бучелюк, люди не лише милуються квітами, а й зривають їх оберемками, причому часто для продажу. Тому на  дорозі від Червонограда до Великих Мостів розмістили плакати, які нагадують про заборону зривання первоцвітів.

“Штраф за 1 зірвану квітку шафрана становить 62 грн, за вилучення із навколишнього середовища – 340-850 грн та за торгівлю – від 1800 до 4250 грн”, – зазначає заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Андрій Сенюк.

Проте людей не лякають навіть штрафи. У присутності журналістів лісники ловлять як людей, які просто вирішили зірвати для себе шафрану, так і чоловіка, який встиг вже зірвати кілька оберемків.

 

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
628 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.