Відбулась чергова зустріч у авторському проєкті Ірини Фаріон “Від книги до мети”.

Дата: 28.04.2017

В межах проєкту професорки-мовознавця Ірини Фаріон «Від книги до мети» у Львові відбулася зустріч з істориками Іваном Хомою та Миколою Посівничем та презентація їхніх праць про Євгена Коновальця та Степана Бандеру.

Аудиторія НУ “Львівська Політехніка” була заповнена студентами та людьми старшого та середнього покоління вщент. Це і не дивно, адже перед ними постали провідники двох поколінь українських націоналістів Євген Коновалець та Степан Бандера.

Як влучно зазначила авторка проєкту Ірина Фаріон, що саме їхня ідейна настанова і методи боротьби вкрай необхідні сьогодні.

Автор праці про Євгена Коновальця молодий історик Іван Хома окреслив політичний портрет одного з організаторів ОУН, його ідейні висновки та настанови після поразки у національно-визвольній війні українців у 1917-1921 рр., нелегкі стосунки з одним із ідеоглогів українського націоналізму Дмитром Донцовим та дискусійні моменти і шляхи порозуміння з молодим поколінням Бандери та Шухевича.

Микола Посівнич презентував свою працю про Степана Бандеру. Про покоління бандерівцв, які робило висновки із поразок та досягнень покоління Коновальця, і яких називають “цинічними бандерівцями”. С. Бандера постав перед слухачами не тільки, як практик, але водночас і видатний теоретик національно-визвольного руху української нації. Саме нетолерантність того революційного бандерівського покоління, їхня жертовна боротьба стали тим фундаментом, на якому відродилась у 1990-их роках Українська Держава, яку вже нам сьогоднішнім треба наповнити українським змістом та сутністю.

Такою була розмова про двох велетнів, покоління батька та сина, українського націоналізму та національно-визвольної боротьби українців.

 

Наступна зустріч в межах проєкту “Від книги до мети” відбудеться 18 травня 2017 року в приміщенні НУ “Львівська політехніка” і буде надзвичайно цікавою, адже розмова буде про першого дослідника  Голодомору 1932-33 рр. в Україні Джона Мейса, який першим відкрив для світу страшні факти злочинів, які здійснювала радянська система супроти української нації. Гостем проєкту буде дружина Джона Мейса.

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
671 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.