Влада запевняє, що російське вугілля не є конкурентом нашому

Дата: 24.09.2019

Представник Президента у Кабінеті Міністрів, голова комітету з питань енергетики та ЖКП у Верховній Раді Андрій Герус заявляє, що російське вугілля, заблоковане у Соснівці Львівської області,  не є конкурентом українському, і використовується лише для його розбавлення, аби зробити товарний концентрат і відправити на ТЕС в умовах нестачі запасів у країні.

“На Соснівці стоїть російське вугілля, яке призначається для Центренерго. Це високоякісне вугілля з Кузбасу із золою 13%. Воно мало змішуватися із вугіллям Львіввугілля із золою 45%-55% та відправлятися на Центренерго, яке приймає вугілля із золою 25%. Фактично ні це російське вугілля не може самостійно поїхати на Центренерго (бо надто низька зола), ні із Львіввугілля не може поїхати (бо надто висока зола). Але можна змішати і забрати максимально великий обсяг високозольного вугілля Львіввугілля, щоб відправити на електростанцію”, – пише Герус.

За його словами, також є проблема на шахті Бужанська (Волиньвугілля), де на складах лежить 15 тис тон вугілля із золою 47%-55%. Таке вугілля, наголошує депутат, не приймає жодна електростанція, бо вимоги – не більше 25%.

“Таким чином, це російське вугілля не є конкурентом нашому, ним розбавляється наше, що усереднити/понизити золу, понизити собівартість, зробити товарний концентрат і відправити на ТЕС. Саме тому ці російські вагони стояли не десь на електростанції, а у Соснівці біля Червоноградської збагачувальної фабрики (ЦОФ)”, – пише Герус.

Крім того, за його словами, російська компанія-власник вагонів вже нараховує українській компанії штрафи за невчасне повернення вагонів, які нараховують вже 5 млн грн, а кожен новий день – це додатково 1 млн грн до штрафу.

“Урядом зараз розробляється план фінансування української державної вугільної галузі. Можна обговорювати створення спільної комісії задля контролю використання цих коштів. Можна здійснювати контроль, що російське вугілля використовується тільки для змішування з українським, якщо це вугілля пропускається на ЦОФ. Все це обговорювалося у неділю. У жовтні у нас на ремонт зупиняється ще один блок – №1 Хмельницької АЕС. Саме його мало замінити Центренерго, тому критично необхідні додаткові обсяги вугілля”, – наголошує депутат.

“У неділю ми це все обговорювали з учасниками блокади, ніби всі це розуміють, розуміють, що новий уряд за 3 тижні не може зробити чуда. Була досить конструктивна розмова, домовилися, що разом шукаємо шляхи виходу із ситуації, сфотографувалися та розійшлися на позитиві. Повертаюся на позитиві у Київ. Підтверджуюсь, що жодних силових дій у Соснівці зараз точно не буде – передаю інформацію хлопцям на місце. І тут ввечері читаю …., пан Семенченко виступає із новим закликом – захоплювати залізничні станції та вагони ще і у Рівненській області”, – пише депутат.

При цьому він підкреслює, що на сьогодні рівень запасів (вугілля, – ред.) складає 1,2 млн тонн, що складає 62% від минулорічного рівня.

“У середині серпні (після 9-ти місячного ремонту) при запуску в роботу горить генератор на 2-му блоці Хмельницької АЕС (в системі охолодження забули пиж із тканини, яким чистили систему охолодження). Відбувається повна автоматична зупинка атомного блоку потужністю 1000 МВт. Для заміщення виробітку е/е потрібно позапланово додатково понад 1 млн тонн вугілля до кінця року. Загалом на сьогодні 5 із 15 атомних блоків у неробочому стані. Звичайно, у таких умовах нам потрібне вугілля з усіх напрямків, звідки воно тільки може їхати”, – наголошує Герус.

Уніан

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
671 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.