Володимир Гірняк: «Державна влада повинна працювати ефективніше в питаннях децентралізації».

Дата: 09.05.2017

05 травня, у Червоноградській міській раді проводив прийом громадян заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк. Після того, як нещодавно, переобрали першого заступника голови обласної ради, Володимир Гірняк крім Сокальського району, тепер ще й опікується Червоноградом.
Після зустрічі з жителями міста, нам вдалося поспілкуватися із заступником голови Львівської обласної ради.

  • Пане Володимире, розкажіть чому саме Червоноград? Чи це був вибір без вибору?

Ні. Зовсім не так. Я опікуюся Сокальським районом, і прямуючи до Сокаля, завжди проїжджаю Червоноград. Червоноград дуже близько до Сокаля.

Ознайомлений з проблемами Червонограда, і знаю, що їх тут багато. Червоноград має три депутати обласної ради, зокрема дуже тісно співпрацюю з Михайлом Нискогузом від ВО «Свобода», звичайно, що також спілкуюся з В. Ткачиком та І. Грабінським.

Коли переобрали першого заступника голови обласної ради, новообраний заступник взяв під свою опіку два райони, де політична сила, яку він представляє, має переважно більше представництво. А я хотів займатися Червоноградом, тому що тут багато проблем, які потрібно вирішувати. Це проблема формування Перспективного плану, яке не відбулося в двох районах області: Дрогобицькому та Сокальському (туди входить Червоноград). Триває дискусія, скільки має бути громад.

В Червонограді є багато проблем, пов’язаних з діяльністю шахт. Вони, на сьогоднішній день, є збитковими, низькі заробітні плати, виробництво потребує дуже сильних дотацій. На даний момент необхідні дуже серйозні кошти на його переоснащення. А бюджет міста залежить багато в чому від діяльності шахт, на яких працює понад 10 тис. людей.

Проблем – багато. Цікаві виклики. Тому цікаво працювати. Але спільно з міським головою, секретарем ради та депутатським корпусом будемо давати цьому раду.

  –     А як ви оцінюєте роботу попереднього куратора Червонограда?

Мені не етично оцінювати її роботу. Я вам скажу відверто, оцінка роботи політика є досить відносною. Тому що оцінку дають раз в чотири чи п’ять років люди на виборах. Якщо люди оцінюють роботу позитивно, то обирають на наступний термін, а якщо ні, то не обирають.

  • Чи варто жителям Червонограда та Сокальського району готуватися цього року до виборів в ОТГ, чи з тим треба трохи зачекати?

Очевидно, що цього року виборів не буде. Але я б дуже хотів, щоб вони відбулися не пізніше, як у 2018 році.

Укрупнення громад і збільшення податкової бази – це майбутнє. Децентралізація – це майбутнє. Тому, ми повинні зробити все можливе, щоб в Сокальському районі знайти як-найшвидше порозуміння для того, щоб провести вибори на початку 2018 року.

Червоноград – це місто обласного значення. А що робити селу, коли його бюджет складає 300 тис. грн. Наголошую, що це річний бюджет, якого не завжди достатньо для заробітної плати працівникам. Це означає, що ця громада не буде функціональна.

Державна влада повинна працювати ефективніше в питаннях децентралізації. Необхідно передати з державного, на рівень областей, районів, управління окремими структурними підрозділами. Для прикладу, управління лісовим господарством, яке потрібно передати хоча б на рівень області. Це також і питання управління майном, землею. А це продовжують робити державні органи, а не передають функцій управління об’єднаним територіальним громадам. А ці кроки повинна робити держава.

Але варто зазначити, що ефективність громади залежить від її чисельності, ну і звичайно від голови цієї громади. Для цього громада повинна мати не менше 7 тис. населення.

  • Центром Госпітального округу має бути Червоноград чи Сокаль?

Дуже складне запитання. Це питання політичне. Я не готовий зараз відповісти на нього. Треба глибше вникнути. Найгірше, що такі питання налаштовують людей та громади один проти одного.

Зараз я почав опікуватися питаннями медицини і побачив, які там великі проблеми. Це питання стосується загальнодержавного рівня, але і на рівні області багато чого можна змінити. І цього року певні зміни на рівні області ми вже пробуємо робити.

Реформи в галузі медицини є дуже складні і вони не можуть бути поспішними. А на даний момент, ми ще багато ведемся на популістичні речі, в тому числі і на державному рівні.

Відсутність повноцінного керівника МОЗ – це погано. Деякі речі Уряд робить добрі, але стосовно медичної галузі, то відсутність повноцінного керівника та команди спричиняє певні проблеми. Багато речей, які відбуваються в медичній галузі є не зрозумілі. Реформи треба робити. Але, коли  робиться та чи інша реформа, люди повинні знати все про неї від А до Я. Має бути чіткий процес.

Спілкуючись з лікарями про ті речі, які відбуваються на загальнодержавному рівні в медичній галузі, то вони не знаходять схвальних відгуків у медичному середовищі.

Медична тема є дуже болюча. Це колосальні суми грошей, які витрачаються з місцевих бюджетів: області, району, міста. І ці бюджетні витрати є явно не ефективними.

  • Чи мали ви розмову з міським головою м. Червоноград А. Залівським? Чи окреслили найважливіші проблеми в місті, які треба вирішувати негайно?

З міським головою я буду спілкуватися після нашої з вами розмови.

Представники різних політичних сил при владі повинні об’єднуватися і працювати над вирішенням спільних проблем. Я представник «Громадянської позиції», секретар ради – свободівець, міський голова йшов на вибори, як позапартійний, але це не повинно стати перешкодою для нашої спільної діяльності над вирішенням проблем міста та регіону.

У студентські роки, я стажувався у парламенті Канади. Там люди впрягаються в роботу, незважаючи до якої політичної сили належать. І нам також треба так працювати.

Тому питання кураторства – це швидше за все відповідальність та налагодження комунікації між обласною та міською радами. Хоча міський голова може в будь-який час, без жодного посередництва, поспілкуватися з головою облдержадміністрації чи головою обласної ради для вирішення тих чи інших питань. Але формально – це така собі зв’язуюча ланка між областю та містом, щоб ефективніше та швидше вирішувати нагальні питання.

Безумовно, що будуть обговорюватися певні питання, які входять до компетенції області, і ми будемо спільно їх вирішувати.

  • З якими проблемами до вас на прийом прийшли мешканці Червонограда?

Це питання матеріальної допомоги, юридичні проблеми вирішення земельних питань, проблеми, які пов’язані з невиплатою заробітних плат.

Це перший прийом, тому і людей небагато. Але я вдячний, що вчасно подали оголошення в місцеву газету.

  • На адресу керівництва обласної ради лунають звинувачення депутатів про «кнопкодавство» під час голосування. Якщо такі факти є, як ви до них ставитися, і як з цим боротися?

     Ставлюся дуже негативно до цього факту. За кордоном за такі речі введена кримінальна відповідальність. В нас цього не має.

Я вважаю, що всі питання потрібно розглядати максимально відкрито і публічно. Якщо за це немає юридичної відповідальності, то зараз є багато камер, гаджетів, якими можна цей факт зафіксувати, і після цього, я думаю, депутат цього більше робити не буде.

На засіданні Президії обласної ради я, та й голова обласної ради, будемо наголошувати на неприпустимості таких речей під час голосувань на сесії обласної ради.

  • Багато політтехнологів, політичних провидців пророкують восени дострокові президентські та парламентські вибори. Як ви до цього ставитесь, і які ваші думки з цього приводу, як політика?

Я належу до політичної партії «Громадянська позиція» і є рядовим членом партії. У 2014 році я вступив до партії, коли на лідера А. Гриценка полилося багато бруду та безпідставних звинувачень, не претендуючи на жодні партійні посади, тому що поважаю А. Гриценка.

Зміни в державі потрібні, але щоб вони не розхитали човен, в якому ми перебуваємо, і він не перекинувся.

Я маю дуже багато застережень до діючого Президента, бо розумію, що багато речей можна робити краще. Але це не Янукович, і не можна сказати, що в державі нічого не робиться. Дещо робиться, але не достатньо.

Вибори – то вибори. Але, щоб ці вибори до кінця не розсварили українське суспільство.

Вибори президента – це одне питання. Але вибори до Верховної ради не має сенсу проводити за старою виборчою системою. Потрібно змінити Закон про вибори до Верховної ради України. До речі, досить непоганим є виборчий закон, за яким проводили останні вибори до місцевих рад. Там присутні і партійні впливи, які повинні бути. Але, водночас, важливу роль відіграє особистість, її рейтинг, і ці особистості ведуть між собою внутрішньопартійну боротьбу. І це правильно, бо конкуренція завжди створює позитивні процеси.

  • Дякую за розмову.

 

 

Розмовляв Тарас Стародуб

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
671 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.