ВРУ підтримала звернення до Польщі через «антибандерівський» закон

Дата: 06.02.2018

Верховна Рада України проголосувала за постанову № 7553 про звернення до Польщі через зміни до закону про польський Інститут національної пам’яті, передає ІА “Вголос”.

242 нардепи проголосували «за».

Раніше нардепи-націоналісти зареєстрували у Верховній Раді постанову № 7551 про Звернення Верховної Ради України до Президента, Сейму та Сенату Республіки Польща. Однак, Комітет ВРУ відхилив її.

Цією постановою нардепи пропонували відповісти Польщі у жорсткій формі.

«Для політиків-патріотів завжди було аксіомою, що перед обличчям московської агресії необхідно відкладати усі протиріччя і об`єднувати свої зусилля проти спільного ворога, – зазначив під час обговорення постанови в Раді нардеп-свободівець Андрій Іллєнко. – Але сталося так, що у момент, коли Україна переживає московську навалу, у деяких польських політиків з’явилося нестримне бажання ятрити рани і піднімати конфлікти на історичні теми, роблячи це у вкрай недоречний, хамський і зверхній спосіб. Ми не нав’язуємо полякам, кого їм вважати героями, хоч, безумовно, багато хто може нам не подобатись. Але, будь ласка, поважайте наше право мати свою ідентичність, мати свою історію і мати свою державу. От саме у цьому має бути суть нашої реакції».

«Ми, представники «Свободи» і «Національного корпусу», подали наш проект постанови № 7551, в якому закликаємо дати жорстку реакцію на те, що сьогодні відбувається, і звернутися до Сейму, Сенату і Президента Республіки Польща із тим, щоб вони схаменулися і припинили робити ці дії. Ми також розуміємо, що повинні об’єднувати свої зусилля. Балто-Чорномоська вісь не повинна бути похованою. Україна і Польща є ядром в цій осі. А сьогоднішні дії Польщі, на жаль, підважують це. Натомість українська влада дуже часто в односторонньому порядку встає на коліна, стає у позицію всесторонньої капітуляції, чим і провокує таку реакцію. Тому має бути сильна державницька позиція», – додав нардеп, закликавши парламентарів проголосувати хоча б за постанову № 7553.

Врешті, депутати більшістю голосів таки підтримали постанову, якою закликали президента Польщі скористатися своїми конституційними повноваженнями та спільно з Сеймом та Сенатом Республіки Польща повернути в українсько-польські відносини зваженість, раціональність та доброзичливість.

У документі вказано, що ВРУ з розчаруванням і глибокою стурбованістю сприйняла рішення Сейму від 26 січня та Сенату Республіки Польща від 1 лютого 2018 року щодо ухвалення змін до закону про Інститут національної пам’яті, якими запроваджується кримінальна відповідальність за заперечення так званих «злочинів українських націоналістів».

На думку нардепів, таке рішення відкриває шлях до маніпуляцій і посилення антиукраїнських тенденцій в польському суспільстві, а відвертий діалог, вільний обмін думками та академічна свобода опиняються під загрозою кримінального переслідування, що є несумісне з демократичними цінностями.

«Верховна Рада категорично не сприймає та відкидає політику подвійних стандартів та нав’язування ідей колективної відповідальності українського народу, а також спроби польської сторони прирівняти дії усіх борців за незалежність України до злочинів двох тоталітарних режимів ХХ століття – нацистського та комуністичного», – йдеться в заяві.

Нардепи також звертають увагу, що ухвалені законодавчі зміни суперечать змісту і духу стратегічного партнерства між Україною і Республікою Польща.

«Лише об’єктивна, зважена і неупереджена оцінка усіх історичних обставин, спільне пізнання фактів історії, застосування персональної, а не колективної відповідальності за злочини проти людяності та воєнні злочини, які мали місце упродовж першої половини ХХ століття, належна повага і рівна турбота з вшанування пам’яті усіх жертв на території обох наших держав та щире християнське прощення, до якого закликав Святий Іван Павло ІІ, дозволять нам уникнути взаємних помилок минулого і будувати міцне і надійне стратегічне партнерство», – зазначено в заяві.

 

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
658 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.