Задоволення з ризиком або як не стати жертвою святкової продукції

Дата: 21.12.2017

Незабаром всі мешканці міста будуть святкувати прихід Нового року та різдв’яних свят, яке завжди супроводжується застосуванням великої кількості різних піротехнічних засобів (феєрверки, петарди, ракети та інші яскраві вибухові “іграшки”). Але з кожним роком збільшується кількість людей, що отримують від цих забав каліцтва, термічні опіки, інші травми. Дуже часто це трапляється внаслідок необережного, неправильного та безграмотного користування піротехнічними виробами. Про це застерігає провідний інспектор Червоноградського МВ ГУ ДСНС України у Львівській області Ярослав Бартман.       

Перед Новорічними та Різдвяними святами на ринках підвищується попит та реалізація піротехнічних виробів та вибухових пристроїв.Згідно п.3.10 «Правил пожежної безпеки на ринках України» забороняється продаж піротехнічних виробів та вибухових пристроїв на ринках. Червоноградський МВ ГУ ДСНС України в Львівській області попереджає щодо заборони та реалізацію петард та інших піротехнічних виробів на ринках та нагадує, що в разі виявлення факту продажу вищевказаної продукції до винних будуть вжиті заходи згідно з чинним законодавством”, – зазначається уповідомленні Червоноградських рятувальників.

Тож доречно нагадати про те, як не стати жертвою святкової продукції:

 • Необхідно купувати піротехніку тільки дорослим в спеціально призначених для цього магазинах, ні в якому разі не на базарах, ринках, а тим паче просто з рук.
 • При купівлі піротехнічних виробів обов’язково ознайомтеся з інструкцією, вона повинна бути на кожному виробі. Якщо немає інформації щодо використання – то виріб є не сертифікованим, тому користуватися ним небезпечно.
 • Перевірте термін зберігання, його встановлює сам виробник, і ніхто не має права цей термін продовжити.
 • Обов’язково перевірте, чи не пошкоджена упаковка, чи не має пошкоджень сам виріб.

Щоб запобігти неприємним наслідкам від “спілкування” з піротехнікою, необхідно пам’ятати і дотримуватися правил пожежної безпеки при використанні піротехнічних виробів: 

 • Не запускайте петарди, феєрверки, ракети всередині приміщення, з балконів та поблизу житлових, господарських будівель, новорічних ялинок.
 • Не намагайтеся випробувати долю, запускаючи феєрверки у вітряну погоду. За таких умов, «зірочки» мають властивості відхилятисяу сторону на значну відстань,  а палаючі елементи можуть опинитися на ближніх будівлях та деревах.
 • Не зберігайте піротехніку біля приладів опалення (батарей, газових, електричних плит), не носіть вогненебезпечні вироби у кишенях, не розбирайте їх, не піддавайте механічним впливам.
 • Якщо ви курите або знаходитесь в нетверезому стані, розваги з використанням  піротехнічних виробів заборонено.
 • Пам’ятайте, що піротехнічні вироби бояться вологи, не сушіть їх на батареях опалення або печах.
 • Зберігайте піротехніку у недоступному для дітей місці.
 • Діти можуть запускати феєрверки, петарди, різні ракети, висаджувати у повітря хлопавки, підпалювати бенгальські вогні, тощо тільки в присутності дорослих.
 • Той, хто запускає піротехніку, повинен за лічені секунди відбігти на безпечну відстань ( 10-15 метрів і більше).
 • Якщо перший запуск піротехнічного виробу був невдалим (відсирів, був пошкоджений, не спрацював) не підходьте до нього, не беріть руками, не повторюйте  спроби запуску.
 • У жодному разі не знищуйте непридатні петарди в багатті або в печі. Загальноприйнятий спосіб утилізації піротехніки такий: залийте її водою на дві години і лише після цього викиньте разом зі звичайним сміттям.

 

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
631 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.