Жорсткі дієти негативно впливають на роботу серця

Дата: 08.02.2018

Природно, що більшість людей прагнуть мати ідеальне тіло, але цього досягти можуть не всі. Втім, найгірше не саме бажання бути стрункими, а методи, за допомогою яких люди йдуть до своєї цілі.

До прикладу, велика кількість людей суттєво обмежують себе в харчуванні. Є дієти, які передбачають споживання незначної кількості калорій на добу (600-800 при 2000-2500 у нормі). Вони дійсно допомагають швидко схуднути, але й можуть вкрай негативно вплинути на здоров’я.

Дослідники з Оксфордського університету (University of Oxford) виявили, що різке зниження калорійності споживаної їжі може порушити роботу серця.

До такого висновку вчені прийшли на основі експерименту, в якому 21 особа з діагнозом “ожиріння” вживала лише 800 калорій або менше на день протягом восьми тижнів. Ці калорії люди отримували не зі звичайної їжі, а зі спеціальних коктейлів або супів. В середньому учасникам було по 52 роки, середній індекс маси тіла був 37 (індекс в 30 пунктів і вище – ознака ожиріння, 40 пунктів і вище – ожиріння, яке небезпечне для здоров’я).

За вісім тижнів учасникам вдалося позбутися від 6% загальної жирової маси, 11% жиру на животі та 42% жиру в області печінки. Впали рівень холестерину і концентрація цукру в крові, покращився кров’яний тиск. У такій ситуації варто було б очікувати поліпшення роботи серця, але цього не сталося.

Замість цього концентрація жиру в серці зросла на 44%. Члени наукової групи припустили, що, можливо, різке зниження споживання калорій викликало вивільнення жиру з різних областей тіла в кров, а потім цей жир з кровотоком потрапив у серце. Однак були й хороші новини – ефект був тимчасовим, до закінчення експерименту функції сердець учасників відновилися і навіть покращилися. Проте, автори праці підкреслили, що людям, у яких є проблеми з серцем, перед різкою зміною калорійності раціону слід проконсультуватися зі своїм лікарем.

Не встигаєте читати все?

Щовечера надсилаємо вам на скриньку тільки найважливіші і найцікавіші новини дня. Це безкоштовно.

Дякуємо за вашу підписку!

Помилка! Повторіть спробу ще раз!

Коментарі

Анонси

Засідання виконавчого комітету Червоноградської міської ради
Дата і час: 10 січня о 10.00 год. Місце: Велика сесійна зала (4-й поверх) Червоноградської міської ради
30 січня – сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 30 січня, о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16
Відбудеться сесія Червоноградської міської ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: Червоноградська міська рада
Відбудеться Сесія Львівської обласної ради
Дата і час: 21 грудня о 10.00 Місце: м.Львів вул.Винниченка 16

Опитування

Яка ж має бути назва міста?
675 votes

Відео

Рекламний блок

Ми в Фейсбуці

Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.